Co robić, gdy pęknie rura

Nie pozwól, aby pęknięte rury spowodowały rozległe szkody w Twoim domu. Dowiedz się, jak szybko poradzić sobie z pękniętą rurą.
Podczas zimowych chłodów w rurach wodnych może pojawić się lód i utworzyć zator. Nieleczona może doprowadzić do wzrostu ciśnienia, co spowoduje pęknięcie rury.

Odetnij wodę.

Pęknięta rura spowoduje zalanie domu wodą. Zlokalizuj główne źródło wody i zamknij je, aby zatrzymać przepływ wody i zapobiec dodatkowym szkodom. Pozostaw krany włączone, aby całkowicie opróżnić rurę i uwolnić pozostałe ciśnienie, a także spłucz wszystkie toalety. W zależności od miejsca wycieku może być również konieczne wyłączenie prądu.

Naprawić rurę.

Wezwij hydraulika, aby mieć pewność, że rura zostanie naprawiona szybko i prawidłowo. Próba samodzielnej naprawy rury może spowodować dalsze szkody, dlatego najlepiej zdać się na ekspertów.

Pozbądź się wody.

Im dłużej woda pozostaje w domu, tym większy potencjał szkód. Usuń jak najwięcej stojącej wody za pomocą odkurzacza na mokro/sucho, przenieś zalane wodą przedmioty w ciepłe, suche miejsce i ustaw w okolicy wentylatory lub osuszacz. Upewnij się, że cały obszar jest całkowicie suchy, aby uniknąć w przyszłości problemów z pleśnią. Aby uzyskać profesjonalną pomoc, znajdź wykonawcę robót wodno-melioracyjnych w pobliżu lub skontaktuj się z agentem ubezpieczeniowym, aby pomógł Ci zlokalizować wykonawcę.

Zrób inwentaryzację szkód.
Należy sporządzić pełną listę wszystkich uszkodzonych przedmiotów i rzeczy. Należy udokumentować szkody za pomocą aparatu cyfrowego lub telefonu, aby później łatwo można było się do nich odnieść. Należy zachować wszelkie rachunki za wydatki na naprawę.

Zapobiegnij temu, aby to się nie powtórzyło.
Kiedy już wszystko zostanie wyczyszczone z pękniętej rury, ostatnią rzeczą, której pragniesz, jest to, aby to się powtórzyło. Próg alarmowy dla zamarzniętych rur wynosi, więc kiedy temperatura spada, należy upewnić się, że rury są ciepłe, a woda bieżąca. Proste kroki, które pomogą zapobiec zamarzaniu rur obejmują:

Otwórz drzwi szafek pod zlewami, aby ciepło dotarło do nieizolowanych rur. Aby uzyskać bardziej długoterminowe rozwiązanie, rozważ izolację odsłoniętych rur, szczególnie rur biegnących wzdłuż ścian zewnętrznych.
Zaklej i uszczelnij wszelkie nieszczelności wokół domu, które mogą pozwolić na przedostanie się zimnego powietrza w pobliże rur.
Zwróć szczególną uwagę na rury znajdujące się w nieogrzewanych pomieszczeniach, takich jak piwnice, strychy, szczeliny i ściany zewnętrzne, zwłaszcza w domach o południowym klimacie, które nie były budowane z myślą o potencjalnym zamarzaniu.

Rozważ dodatkowe pokrycie.

Podczas gdy podstawowa polisa dla właścicieli domów zazwyczaj pokrywa szkody spowodowane pęknięciem rury, może być potrzebne pokrycie dodatkowych szkód. Ubezpieczenie od zalania wodą oferuje większe pokrycie dla takich przypadków jak zatkany odpływ lub uszkodzona pompa, a ubezpieczenie linii serwisowej może chronić Cię, jeśli zalanie wpłynie na linie serwisowe na Twojej posesji. Jeśli w domu znajduje się cenna biżuteria, antyki lub przedmioty kolekcjonerskie, warto rozważyć ubezpieczenie z podziałem na poszczególne pozycje. Porozmawiaj z agentem, który pomoże Ci dostosować ubezpieczenie do Twoich unikalnych potrzeb.

 

Article Categories:
Uncategorized

Comments are closed.