Dieta lekkostrawna – porady i przykładowe przepisy

Odpowiednia dieta sprawia, że czujemy się doskonale. Jak wybrać dietę odpowiednią do naszych potrzeb? Jak wybierać produkty żywnościowe najlepszej jakości? Do wprowadzenia diety lekkostrawnej warto się przygotować.

Szukając odpowiedzi na pytanie jak odżywiać się na diecie lekkostrawnej, warto zajrzeć do Internetu, gdzie znajdziemy wiele porad, jak odżywiać się zdrowo i lekko.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Jakie produkty żywnościowe powinny znaleźć się w lekkostrawnej diecie?
  • Od czego rozpocząć dietę lekkostrawną?
  • Czy zupa- krem to jeden z przepisów diety lekkostrawnej?
  • Gdzie znajdziemy przykładowy jadłospis?
  • Czy olej rzepakowy to składnik diety lekkostrawnej?
  • Zastosowania diety lekkostrawnej – kto powinien ja stosować?

Zbilansowana dieta jest bardzo ważna dla naszego organizmu. Nasz organizm każdego dnia potrzebuje odpowiedniej ilości składników mineralnych, witamin, mikroelementów i makroelementów. Prócz tego nasz organizm potrzebuje w zależności od wieku i wagi potrzebuje odpowiedniej ilości węglowodanów, białek i tłuszczy nienasyconych. Dlatego warto z uwagą dobierać składniki, z których przygotowujemy nasze posiłki.

Dieta lekkostrawna- jakie produkty powinny się znaleźć w diecie?

Na diecie lekko strawnej warto skupić się na produktach chudych i bogatych w tłuszcze nasycone. Dobre tłuszcze pomagają organizmowi w prawidłowym funkcjonowaniu. Jeśli mamy tez problemy z poziomem cukru we krwi, warto zwracać uwagę na indeks gilikemicznym spożywanych przez nas produktów. Dieta lekkostrawna powinna obfitować w produkty pełnoziarniste. Ciemne pieczywo i ciemny makaron to absolutnie podstawowe składniki diety. Warto wprowadzić do diety także takie produkty jak płatki orkiszowe, płatki jaglane czy otręby owsiane. Tego typu produkty maja bardzo dobry wpływ na prawidłowa pracę jelit i warto spożywać je każdego dnia. Warto też spozywać pełnoziarniste drobne makarony.

Czego lepiej nie jeść w diecie lekkostrawnej?

Na diecie lekkostrawnej zdecydowanie powinniśmy unikać produktów przetworzonych, potraw smażonych i dan gotowych. Oczywoście nie oznacza to, że na diecie lekkostrawnej nie da się jeść smacznie. Smażenie możemy zamienić na pieczenie lub gotowanie na parze. Majonez na jogurt naturalny. Dobierając oleje, warto wybierać te, które mają w swoim składzie kwasy omega 3. Kaloryczny ryż warto zastąpić kaszą. Kasza jęczmienna, kasza jaglana czy kasza gryczana to bogate i lekkostrawne źródło witamin i mikroelementów.To doskonały składni na lekkostrawny obiad, poza tym dobrze wpływa na pracę układu pokarmowego.

Dieta lekkostrawna jadłospis

Co jeść na diecie lekko strawnej? To pytanie nurtuje wiele osób. Inspiracji możemy poszukać w sieci, gdzie na blogach kulinarnych lub dietetycznych znajdziemy wiele porad, co jeść, aby czuć się lekko i zdrowo.

Na pewno nie należy odmawiać sobie wszystkiego, choćby czekolady. Czekolada gorzka spożywana z umiarem jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Poza tym dobrze jest zgadać dużo warzyw o owoców każdego dnia. Poza tym nie wolno nam zapominać o odpowiedniej porcji ruchu. Bez tego żadna dieta się nie uda. Zastosowanie diety lekkostrawnej nie musi miec koniecznie przesłanek medycznych. Chude mięso i ryby może spożywać każdy z nas.

undefined

Article Categories:
Uncategorized

Comments are closed.