Ile czasu trwa rehabilitacja?

Jeśli brałeś udział w wypadku samochodowym w Nowym Jorku, możesz doznać poważnego urazu, który wymaga stałej opieki medycznej. Aby pomóc w powrocie do zdrowia, lekarz może skierować do najbliższej kliniki fizjoterapeuty.

Najlepszy fizjoterapeuta jest zaznajomiony z typowymi urazami spowodowanymi wypadkami samochodowymi i może opracować kurs leczenia mający na celu zmniejszenie bólu i stanów zapalnych, zwiększenie siły mięśni, promowanie gojenia tkanek oraz poprawę mobilności i funkcjonalności.

Fizjoterapia po wypadku samochodowym może przynieść wiele korzyści, ale tylko wtedy, gdy będziesz kontynuować sesje przez określony czas. Ale jak długo to trwa?

Chociaż odpowiedź naprawdę zależy od Twojej wyjątkowej sytuacji i kontuzji, pomocne może być zrozumienie, jaki jest średni czas regeneracji, czynników, które wpływają na proces regeneracji, a dla tych z Was, którzy chcą wyzdrowieć, korzyści z kontynuacji ćwiczeń fizycznych. terapię, dopóki nie będziesz w lepszym stanie niż twoje przed urazem.

Chociaż, jak w przypadku każdego lekarza, odpowiedź zależy od specjalizacji terapeuty, Twój fizjoterapeuta z Nowego Jorku leczy następujące rodzaje urazów spowodowanych wypadkami samochodowymi:

  • Urazy pleców
  • Urazy klatki piersiowej
  • Złamane kości i złamania
  • Urazy szyi
  • Urazy barku
  • Urazy kolana
  • Urazy tkanek miękkich
  • Uszkodzenia rdzenia kręgowego

Współpracując z innymi specjalistami, takimi jak specjaliści od leczenia bólu , ortopedzi , specjaliści medycyny fizykalnej i rehabilitacji oraz kręgarze , fizjoterapeuci wspierają ofiary wypadków, pomagając im w powrocie do zdrowia i zapobieganiu wtórnym urazom po oparzeniach, wysypce drogowej, utracie kończyn i innych katastrofalnych urazach które mogą wystąpić po wypadkach samochodowych.

Średnia długość powrotu do zdrowia dzięki fizjoterapii

Liczba sesji fizjoterapeutycznych potrzebnych do pełnego powrotu do zdrowia zależy od czynników charakterystycznych dla Twojej sytuacji. Warto jednak wiedzieć, że przeciętna ofiara wypadku samochodowego przechodzi fizjoterapię przez okres od sześciu do ośmiu tygodni z powodu urazów tkanek miękkich.

Niektórzy pacjenci wymagają jednej wizyty tygodniowo, podczas gdy inni wymagają nawet trzech wizyt tygodniowo. Ważne jest, aby zrozumieć czynniki, które mogą wpływać na powrót do zdrowia, aby lepiej zaplanować wizyty.

Czynniki wpływające na długość powrotu do zdrowia

Powaga urazu, rodzaj odniesionego urazu oraz stan zdrowia fizycznego przed wypadkiem mają ogromny wpływ na proces powrotu do zdrowia. Twoje cele leczenia mogą również wpływać na oś czasu powrotu do zdrowia.

Rodzaj i stopień obrażeń: Czynnikiem, który prawdopodobnie będzie miał największy wpływ na czas powrotu do zdrowia, jest rodzaj i stopień obrażeń lub obrażeń, które odniosłeś podczas wypadku samochodowego. Na przykład, jeśli w wyniku kolizji doznasz urazu kręgosłupa szyjnego, powrót do zdrowia może zająć od jednego do trzech miesięcy. Dzięki fizjoterapii rany tkanek miękkich goją się od sześciu do ośmiu tygodni. Odzyskanie pełnej siły po złamaniu lub złamaniu może trwać nawet dwa lata w przypadku fizjoterapii.
Poprzednie urazy: Kiedy urazy się nasilają, stają się trudniejsze do leczenia. Na przykład, jeśli już przed wypadkiem borykałeś się z bólem pleców, być może nawet z powodu starych obrażeń powypadkowych, wypadek mógł znacznie pogorszyć twój stan. W takim przypadku najlepszy fizjoterapeuta zajmie się podstawowymi problemami i uwzględni leczenie osób objętych planem rekonwalescencji, co może przedłużyć proces leczenia.
Cele leczenia: Wreszcie zdefiniowane cele leczenia będą dyktować liczbę wizyt, których potrzebujesz w ciągu X tygodni lub lat. Cele mogą obejmować zmniejszenie bólu i stanu zapalnego, przywrócenie normalnego zakresu ruchu, zwiększenie mobilności, poprawę siły, zmniejszenie tkanki bliznowatej, promowanie gojenia tkanki i/lub przywrócenie pełnej funkcjonalności. W zależności od tego, ile celów zajmuje się Twój zespół fizykoterapeutyczny i jak daleko od tych celów jesteś na początku leczenia, możesz być na terapii przez miesiące lub lata.
Idealnie, zespół w Twojej klinice fizjoterapeuty oceni każdy z czynników podczas pierwszej wizyty i poda przewidywany harmonogram powrotu do zdrowia. Chociaż żaden harmonogram rekonwalescencji nie jest ustalony w kamieniu, najlepsi terapeuci mogą podać jak najdokładniejszy szacowany harmonogram, tak abyś mógł odpowiednio zaplanować swój harmonogram.

Korzyści z kontynuacji fizjoterapii po wypadku samochodowym
Zrozumiałe jest, że po wypadku samochodowym możesz chcieć wyzdrowieć i żyć dalej. Ten zapał może spowodować, że pośpieszysz się z procesem leczenia i zrezygnujesz z dodatkowego korzystnego – ale niekoniecznie wymaganego – leczenia. Jednak przyspieszając leczenie, możesz nieświadomie odmówić sobie bardzo realnych korzyści płynących z długotrwałego leczenia fizjoterapeutycznego.

Fizjoterapia wspiera proces zdrowienia

Ból stawów, sztywność, zmniejszony zakres ruchu i bóle głowy to objawy, których często doświadczają ludzie po wypadku samochodowym. Chociaż takie objawy mogą niewątpliwie powodować dyskomfort, społeczeństwo stworzyło koncepcję, że takie objawy są normalną częścią procesu starzenia. To pojęcie może uniemożliwić wielu osobom poszukiwanie terapii, której potrzebują, aby wyleczyć i odzyskać pełne zdrowie.

Jeśli porzucisz pogląd, że sztywność, ból i ograniczone zakresy ruchu są akceptowalnymi elementami życia – zwłaszcza po wypadku samochodowym – i jeśli szukasz pomocy u fizjoterapeuty, podjąłbyś kroki, aby wspomóc proces powrotu do zdrowia. Fizjoterapeuci opracowują swoje schematy dla ofiar wypadków samochodowych, aby zwiększyć elastyczność, zwiększyć zakres ruchu, poprawić siłę, zmniejszyć ból i zmniejszyć stan zapalny. Krótko mówiąc, opracowują swoje programy, aby pomóc osobom poszkodowanym w szybszym powrocie do zdrowia.

Article Categories:
Zdrowie

Comments are closed.