Jak wyjść z zadłużenia karty kredytowej w 4 krokach?

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy, gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie wpływa to jednak na nasze oceny. Nasze opinie są nasze. Oto lista naszych partnerów i oto jak zarabiamy pieniądze .

Jeśli zastanawiasz się, jak zmniejszyć zadłużenie na karcie kredytowej, wiedz, że masz dużo towarzystwa. Przeciętne amerykańskie gospodarstwo domowe posiadające saldo karty kredytowej ma prawie 7 000 USD zadłużenia na karcie kredytowej. Pomyślna spłata zadłużenia karty kredytowej wymaga praktycznego podejścia, od określenia najlepszej strategii płatności po skontaktowanie się z wierzycielami w celu negocjowania stawek.

Oto jak obniżyć zadłużenie karty kredytowej w czterech krokach.

1. Znajdź jedną lub dwie strategie płatności
Jeśli naprawdę chcesz rozwiązać problem zadłużenia karty kredytowej, rozważ te metody, aby szybciej dotrzeć do celu. Posiadanie konkretnego celu i strategii spłaty pomoże utrzymać Ciebie – i Twoje zadłużenie na karcie kredytowej – w ryzach.

Zapłać więcej niż minimum
Wydawcy kart kredytowych zapewniają wygodną miesięczną płatność minimalną , zwykle od 2% do 3% salda, aby upewnić się, że dokonujesz płatności na czas. Jednak banki zarabiają na odsetkach, które naliczają w każdym okresie rozliczeniowym, więc im dłużej trwa spłata, tym więcej zarabiają.

Śnieżka zadłużenia
Metoda kuli śnieżnej spłacania długu wykorzystuje Twoje poczucie spełnienia jako motywację. Ustalasz priorytety swoich pożyczek według kwoty, koncentrując się najpierw na tych najmniejszych. Kiedy spłaciłeś tę pożyczkę, sprowadzasz tę płatność do kwoty, którą wnosisz do następnej najmniejszej pożyczki i tak dalej. Jak śnieżka tocząca się ze wzgórza, stopniowo będziesz dokonywał coraz większych płatności, ostatecznie eliminując swój dług.

Lawina zadłużenia
Podobnie jak w przypadku kuli śnieżnej, podejście lawinowe zamienia twoje priorytety. Zamiast spłacać najpierw kartę z najniższym saldem, spłacasz kartę o najwyższym oprocentowaniu. Jest to metoda szybsza i tańsza niż snowballing.

Automatyzacja
Automatyzacja płatności to łatwy sposób na upewnienie się, że Twoje długi są spłacane, dzięki czemu unikniesz dodatkowych kosztów z tytułu opóźnionych opłat. Jeśli jednak praktykujesz metodę lawiny długów lub lawinę zadłużenia, będziesz musiał być trochę bardziej zaangażowany, aby upewnić się, że wpłacasz dokładnie to, co chcesz na każde konto.

Martwisz się o gospodarkę?
Zarządzaj swoimi finansami w obliczu rosnących cen, niestabilności rynku i obaw związanych z recesją.

2. Rozważ konsolidację zadłużenia
Jeśli masz dobry kredyt, ale spłaty zadłużenia wydają się przytłaczające, rozważ konsolidację ich na jednym koncie. W ten sposób wystarczy dokonać tylko jednej płatności w miesiącu, aby zmniejszyć saldo.

Karta kredytowa do transferu salda 0%
Ubieganie się o kartę kredytową może wydawać się sprzeczne z intuicją, gdy Twoim głównym celem jest wyjście z zadłużenia karty kredytowej, ale karty z transferem salda 0% mogą pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę. Znajdź kartę, która oferuje długi okres początkowy 0% — najlepiej od 15 do 18 miesięcy — i przenieś cały zaległy dług karty kredytowej na to jedno konto. Będziesz mieć jedną prostą płatność co miesiąc i nie będziesz płacić odsetek.

Pożyczki osobiste
Podobnie możesz wziąć pożyczkę konsolidacyjną o stałym oprocentowaniu , aby spłacić dług. Chociaż będziesz musiał płacić odsetki, oprocentowanie pożyczek osobistych jest zwykle niższe niż w przypadku kart kredytowych, co nadal może pomóc Ci zaoszczędzić trochę dodatkowej gotówki. Skorzystaj z kalkulatora konsolidacji zadłużenia, aby oszacować swoje oszczędności.

3. Pracuj z wierzycielami
Skontaktuj się ze swoimi wierzycielami, aby wyjaśnić swoją sytuację. Wydawca karty kredytowej może chcieć negocjować warunki płatności lub oferować program na wypadek trudności , zwłaszcza jeśli jesteś długoletnim klientem z dobrą historią płatności.

Jeśli Twój wystawca oferuje program dla osób niepełnosprawnych, może on przynieść ulgę, gdy okoliczności, na które nie masz wpływu, takie jak bezrobocie lub choroba, wpłyną na Twoją zdolność do zarządzania płatnościami. Niezależnie od tego, czy negocjujesz z emitentem, czy akceptujesz warunki programu trudnego, każda opcja może prowadzić do bardziej przystępnych stóp procentowych lub zniesionych opłat, w zależności od emitenta.

Te małe zmiany mogą wystarczyć, aby pomóc Ci uporać się ze swoim długiem, a najgorsze, co może się zdarzyć, to odmówić.

4. Poszukaj pomocy poprzez umorzenie długów
Jeśli łączna kwota, którą jesteś winien, przekracza kwotę, którą możesz spłacić każdego miesiąca, a naprawdę walczysz o kontrolę nad swoim długiem, być może nadszedł czas, aby podjąć poważniejsze kroki. Rozważ opcje umorzenia długów , takie jak upadłość lub plan zarządzania długiem. W ostateczności egzekucją zajmuje się komornikbobek.pl.

Plan zarządzania długiem
Plany zarządzania długiem są tworzone przy pomocy agencji doradztwa kredytowego non-profit . Doradcy negocjują nowe warunki z wierzycielami i konsolidują zadłużenie na karcie kredytowej. Następnie co miesiąc będziesz płacić agencji doradztwa stałą stawkę. Twoje konta kredytowe mogą zostać zamknięte i być może będziesz musiał zrezygnować z nowych na pewien czas.

Bankructwo
Złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości na podstawie Rozdziału 7 usuwa niezabezpieczone długi, takie jak karty kredytowe, ale nie bez konsekwencji. Upadłość na podstawie Rozdziału 13 może pomóc w przekształceniu długów w plan spłat na okres od 3 do 5 lat i może być najlepszym rozwiązaniem, jeśli masz aktywa, które chcesz zatrzymać. Może pozostać w raporcie kredytowym przez 7 do 10 lat, chociaż Twoja ocena kredytowa prawdopodobnie odbije się w ciągu kilku miesięcy po złożeniu wniosku. Niektórych długów, takich jak kredyty studenckie i dług podatkowy, zazwyczaj nie można zlikwidować w wyniku upadłości.

Rozliczenie zadłużenia
W ramach spłaty zadłużenia wierzyciel zgadza się przyjąć mniej niż kwota, którą jesteś winien. Chociaż może to brzmieć jak dobry interes, dla większości ludzi nie jest to opcja. Zazwyczaj zatrudniasz firmę zajmującą się rozrachunkiem długów, aby negocjować z wierzycielami w Twoim imieniu. Przeczytaj więcej szczegółów na temat sposobu rozliczania zadłużenia i ryzyka, z którym się zmagasz.

Article Categories:
Biznes i finanse

Comments are closed.