Zalety domów drewnianych

Zalety domów drewnianych Technologia produkcji drewnianych prefabrykowanych domów sugeruje ich wytwarzanie z naturalnych materiałów, co wielu naukowców jest sposobem na życie bliżej natury, co z kolei doprowadziło do wydłużenia oczekiwanej długości życia. Materiały do ​​budowy domów prefabrykowanych, drewno, szkło i skała Gibbsa pochodzą z natury. Co więcej, te domy prefabrykowane mają inne zalety:

 

Domy prefabrykowane mają mniejszą wagę, co z kolei zmniejsza koszt wylewania fundamentów i umożliwia umieszczanie domów prefabrykowanych na obszarach z wodą gruntową, co oznacza większą sztywność i stabilność domów prefabrykowanych na trzęsienia ziemi. Budowa domów prefabrykowanych jest od 5 do 10 razy szybsza niż czas potrzebny do zbudowania solidnego domu.

 

Budowa domów prefabrykowanych jest sucha , czyli nie trzeba czekać od 3 do 12 miesięcy na wyschnięcie tynku wewnątrz lokalu, jak w przypadku domów monolitycznych. Koszty ogrzewania są niższe ze względu na izolację ścian tych domów prefabrykowanych. Szacuje się, że jeśli ściana domów prefabrykowanych ma grubość 15 cm, odpowiada to 30 cm murowi ceglanemu. Ściany tego typu domów prefabrykowanych mają taką samą wytrzymałość monolityczną.

 

„Ludzie uwielbiają rąbać drewno. W tej czynności od razu widać rezultaty.” Alberta Einsteina. Wygląda na to, że trafił tam w gwóźdź w głowę. Ludzie lubią szybkie i niedrogie rezultaty i właśnie to może zaoferować drewno.

 

Niektórzy producenci drewnianych domów mogą zbudować drewniany dom o powierzchni 100m² na miejscu w ciągu 7 dni. Wyobraź sobie, że wybierasz się na dwutygodniowe wakacje na Florydę, wracając do domu, aby odkryć nowy budynek wyrósł w ogrodzie sąsiadów. Mówiłem ci, że drewno robi wrażenie!

 

W porównaniu z cegłą, kamieniem lub betonem, konstrukcje drewniane z pewnością oszczędzają czas, a co za tym idzie, oszczędność pracy. Jest to szczególnie przydatne w trudnych warunkach pogodowych, takich jak ulewny deszcz, śnieg i lód, gdzie konstrukcja drewniana może być kontynuowana bez przeszkód. Mój przyjaciel budowlany również powiedział, że plany dotyczące konstrukcji drewnianych są łatwiejsze do naśladowania niż cegły, beton lub użycie stalowych ram (możecie skomentować to w sekcji komentarzy, ponieważ nie wiem, jak ważny jest ten komentarz ).

 

Domy szkieletowe umożliwiają łatwe modyfikacje w trakcie i po zakończeniu budowy, a to ze względu na łatwość, wszechstronność i opłacalność, co sprawia, że ​​jest to tak popularny i niedrogi wybór. Izolowane domy betonowe (ICF) mogą być kosztowne, kłopotliwe i czasochłonne, jeśli chodzi o zmianę budowy.

Przyjazny w produkcji

 

W projektowaniu domy drewniane wykorzystujące nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne są przyjazne dla środowiska w produkcji i mieszkaniu.

 

Budynki prefabrykowane są, co oznacza, że ​​są montowane na miejscu i montowane przez bardzo krótkie okresy bez nadmiaru materiału. Szybki rozwój nie wpływa w żaden sposób na jakość. Posiadamy możliwość wykonania różnorodnych rozwiązań architektonicznych.

 

W dzisiejszych czasach kolor zielony jest wielką rzeczą, więc oczywiście będzie to duża funkcja w tym artykule. Domy wykonane z drzew są trwałe, odnawialne i przyjazne dla środowiska. Czy wiesz, że konstrukcje drewniane pochłaniają i magazynują CO2 z atmosfery, a drewno, nawet biorąc pod uwagę transport, jest neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla (w rzeczywistości jest to jedyny materiał budowlany neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla).

 

Fakt:Na każdy metr sześcienny drewna wykorzystywanego w budownictwie oszczędza się 0,8 tony emisji dwutlenku węgla, dlatego jeśli w domu zużywa się 20 metrów sześciennych drewna, oznacza to oszczędność 16 ton węgla. W kontekście 16 ton węgla to taka sama ilość węgla wytworzona podczas przejechania 90 000 kilometrów (jako bardzo przybliżone oszacowanie). Wykorzystanie drewna w budownictwie, niezależnie od tego, czy jest to kompletna konstrukcja tylko z drewnianych ram, naprawdę ma pozytywny wpływ na zmiany klimatyczne.

 

Większość krajów zachodnich ma prawo, zgodnie z którym co najmniej jedno drzewo musi być sadzone za każde ścięte drzewo. Jest to istotne, ponieważ oznacza to, że na planecie będzie więcej drewna, co oznacza większą absorpcję węgla. Nie zakładajmy jednak naszych klapek na oczach, wylesianie jest nikczemnie smutnym faktem, dlatego upewnij się, że twoje źródło drewna nie jest wątpliwe.

 

Dojrzałe drzewa faktycznie pochłaniają mniej węgla niż młodsze, szybciej rosnące drzewa, dlatego w walce ze zmianami klimatu korzystne może być wycinanie starszych drzew, wykorzystywanie ich w budownictwie i sadzenie w ich miejsce nowych drzew chrupiących węgiel. Budynki o

 

konstrukcji drewnianej są znacznie lżejsze, co prowadzi do tanich podłoży i czyni je bardziej odpornymi na trzęsienia ziemi. Posiadają bardzo dobrą izolację, co oznacza znaczną oszczędność energii na ogrzewanie w okresie aklimatyzacji zimowej i letniej. Dzięki tego typu konstrukcji unika się procesów mokrych, które są główną przyczyną zawilgocenia w solidnej konstrukcji. Na koniec należy zwrócić uwagę na niższą cenę przy tym samym poziomie perfekcji i luksusu, oszczędności miejsca oraz łatwego i szybkiego dostosowania do pojawiających się potrzeb.

 

Wyjątkowy izolator i energooszczędny

 

Niektóre budynkimateriały takie jak stal, materiały nieorganiczne, które są niepalne, rozszerzają się po podgrzaniu, co może osłabić i zawalić konstrukcję. Drewno reaguje w prawie odwrotny sposób. Po podgrzaniu (oczywiście nie nadmiernie do temperatury palnej) drewno wysycha i faktycznie staje się jeszcze twardsze.

 

Zróbmy tutaj kilka porównań. Szkło przewodzi ciepło 23 razy szybciej niż drewno, marmur 90 razy szybciej, kradnie 1650 razy szybciej, a aluminium aż 7000 razy szybciej.

 

Oznacza to mniejszy „wyciek” energii z domu. Jeśli chcesz, aby ciepło (lub chłód) pozostało w Twoim domu, a chcesz wydawać mniej pieniędzy na ogrzewanie (lub chłodzenie), drewno jest doskonałą alternatywą dla cegły, betonu czy kamienia. W porównaniu z innymi materiałami budowlanymi drewno jest ekonomicznie gwiazdą izolacji.

W skrócie: Stosowanie drewna pozwala zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie, a stosowanie drewnianych ram w konstrukcjach jest oszczędne.

Fakt : Drewno faktycznie nieznacznie rozszerza się, gdy wilgotność powietrza spada poniżej 0%, jednak nie wpłynie to na konstruktorów wśród nas, ponieważ nawet w najbardziej wysuszonym klimacie wilgotność nie spada poniżej 5%.

 

Drewno

 

Różnorodne zalety domów drewnianych dają ogromne powody, dla których są one preferowane w wielu krajach, gdzie drewna nie brakuje, a jest go dużo. Historia, bajki i inne źródła pokazują, że drewniane domy są nadal używane na wieki przed Chrystusem, oczywiście przed wynalezieniem betonu przez przeżyte całe epoki. Oczywiście technologia działa w naszych czasach nie ma z tym nic wspólnego.

 

Materiały Long Life Materiały

 

do nowoczesnych domów drewnianych wykonane są z wysokiej jakości drewna, wykonane są z trwałych materiałów, dla których taki dom może służyć jako schronienie dla wielu pokoleń. Swoim charakterem i właściwościami drewno tworzy przytulną atmosferę, dobry nastrój w pomieszczeniu. Dzięki swojej funkcji wyciąg do drzewa w domu pełni rolę regulatora wilgotności, całe to powietrze ma przyjemny zapach i działa leczniczo.

 

Technologia domów

 

drewnianych Dostarczona jest nowoczesna technologia budowy domów drewnianych tak, aby wszystkie domy składane były z prefabrykatów. W bazie produkcyjnej przetwarzane jest drewno, a dom na odłogu jest montowany szybko, bez nadmiernych wydatków na drewno i inne materiały.

Zdrowe i naturalne §

Ładunek elektrostatyczny: dla niektórych osób jest to wielka sprawa, ponieważ uważa się, że ładunki elektrostatyczne są do pewnego stopnia niezdrowe. Dobre wieści ludzie, drewno emituje zerowy ładunek elektrostatyczny; nada, zilch! Po prostu zrób

 

Jeśli pomieszczenie jest wykończone niepowlekanym drewnem, pomoże to regulować wilgotność, co może pomóc osobom z wrażliwością dróg oddechowych. Nie tylko reguluje wilgotność, już sam wygląd drewna może ukoić umysł i rozluźnić system nerwowy (tak słyszałem!). Tylko upewnij się, że wilgoć nie powoduje, że drewno jest zbyt wilgotne, w przeciwnym razie korzyść z elektryczności statycznej może zostać wyrzucona przez okno.

 

Z tych powodów uważa się, że drewno jest zdrowym wyborem w porównaniu z metalem, plastikiem i innymi materiałami.

Dźwięk akustycznie §

Mimo że drewno nie działa jako doskonały izolator dźwięku, zapobiega odbijaniu się echa w pomieszczeniu poprzez pochłanianie fal dźwiękowych. W porównaniu do swoich konstruktywnych konkurentów, drewno znacznie skuteczniej izoluje dźwięk, zwłaszcza jeśli chodzi o izolację pomiędzy różnymi pomieszczeniami.

 

Drewno jest również używane w wielu salach koncertowych na całym świecie, ponieważ naturalnie tłumi dźwięk, tworząc idealny dźwięk w pomieszczeniu.

Rdza zniknie §

Co nie mniej ważne, drewno nie rdzewieje. Mimo że może w jakiejś formie utleniać się, jest statystycznie nieistotny w porównaniu z metalem. To prawda, że ​​istnieją metale, które nie rdzewieją, ale są droższe; i czy naprawdę możesz krytykować drewno po tym, jak dowiedzieliśmy się, jakie jest cudowne!

 

Dużo lżejsze

 

Jednym z wielu powodów, dla których drewno jest nadal używane, pomimo ogromnych postępów w inżynierii, jest jego wytrzymałość, waga i bezpieczeństwo. Drewno ma w sobie odrobinę sprężystości, co oznacza, że ​​może się lekko wyginać, czego nie mają cegły. Dlatego też, jeśli fundamenty nieznacznie się przesuną, drewniany dom może się wyginać i poruszać wraz ze zmianą, a nie pękać. Nawet najmniejsza zmiana fundamentów domu murowanego spowoduje pęknięcia w zaprawie (niedobry wygląd).

 

Mówiąc o fundamentach, jednym z powodów, dla których większość domów na południowym wschodzie USA jest drewniana, jest słaba gleba. Ciężka cegła może powodować zapadanie się gruntu, dlatego preferowane są lekkie drewniane domy; nikt nie chce stać się ofiarą zlewu.

 

Wracając do kosztów tutaj, ale na próżno, drewniane domy są powszechne (i czasami wymagane) na południowym wschodzie, ponieważ są tańsze w odbudowie, jeśli zostaną zniszczone przez huragan. Wygląda na to, że huragan kategorii 5 zniszczy zarówno konstrukcję z cegły, jak i drewnianą.

 

Oczywiście porównując konstrukcje domów, które omawiamy na naszym blogu, zwykłych i zwyczajowych dla nas ceglanych 2, 3 magazynów, jednym z parametrów, których wartości są bardzo zróżnicowane, jest waga. Domy drewniane jak wynika z samej nazwy wykonane są z drewna, a to od razu oznacza, że ​​są lżejsze. To z kolei prowadzi do niższych kosztów fundacji. Takie domy są jednocześnie bardzo odporne na klęski żywiołowe, takie jak trzęsienia ziemi i osuwiska. Przypomnijmy jeszcze jedną właściwość drewna: izolację termiczną, a to oszczędność ogrzewania i klimatyzacji.

 

Cena z drewnianym domu

 

No i oczywiście – cena. Na tych samych poziomach realizacji projektów w luksusie, nawet w prymitywnym kosmetyce, wyglądzie, mobilności, oszczędności zasobów i łatwości utrzymania, drewniane domy z ich pobitymi cenami.

Podstawą przygotowania oferty jest wykonanie przedstawionego przez Klienta projektu architektonicznego oraz zasadniczych wymiarów elementów konstrukcyjnych. Pozycje takie jak rozmiary i ilości są określane zgodnie z powyższymi informacjami i koordynowane z klientem zgodnie z parametrami technicznymi.

 

Wady domów drewnianych

 

Jako wadę prefabrykowanych budynków drewnianych wzmocnionych należy wskazać krótszy termin użytkowania technicznego. Żywotność budynków monolitycznych, barbarzyńska eksploatacja i bez rutynowych napraw jest krótsza niż normalnych podpartych i eksploatowanych domów drewnianych.

 

Wszędzie widać źle używane i źle zarządzane prefabrykaty betonowe i budynki murowane. Domy prefabrykowane z drewna i jego pochodnych mogą mieć długą żywotność techniczną, tj. okres do ich obalenia w pełni porównywalny z innymi budynkami. Dowodem na to są domy drewniane o konstrukcji słupowo-ryglowej lub belkowej, w których często jest to żywotność techniczna przekraczająca 300 lat. Setki przykładów w nadmorskich i górskich wioskach i miasteczkach, gdzie stare drewniane budynki nadal mieszkają lub są przekształcane w małe hotele, restauracje i kreatywne bazy.

 

Kolejną „wadą” jest atak drewna przez organizmy biologiczne – grzyby i owady. Rozwiązaniem problemu jest użycie suchego drewna potraktowanego środkami antyseptycznymi i insektycydami podczas produkcji i montażu. W okresie użytkowania nie należy dopuszczać do przecieków, zasypywania ścian zewnętrznych palcem ani stwarzać innych warunków do rozwoju szkodników drewna. Wymagania te dotyczą również innych typów budynków.

 

Niektórzy pseudo-specjaliści podają przykład niestabilnych prefabrykowanych budynków, przytłaczających jak pudełko zapałek przez niszczycielskie tornada w USA. W rzeczywistości tornado niszczy wszystko na swojej drodze. Natomiast w tzw. hala tornad nadal buduje te budynki. Najczęściej pożary w budynkach mieszkalnych są powodowane przez palenie tytoniu i grzejniki, począwszy od mebli i tekstyliów, a skończywszy na meblach, a nie budynku. W warunkach pożaru nawet niezabezpieczone konstrukcje drewniane mają wyższą odporność ogniową niż podobna stal, a w niektórych przypadkach są porównywalne ze stalowo-betonowymi. Pomimo palącego się zachowania budynków drewnianych zbudowanych przez niego i jego pochodnych w stosunku do pożaru nie jest bardziej niebezpieczne niż inne, jeśli podejmiemy niezbędne środki ostrożności.

 

Drewniany Dom i kanapka panele

 

Zalety i wady

 

Zalety płyt warstwowych:

stają się szybsze i łatwiejsze

półtora miesiąca można mieć gotowy dom

pozwalają na niższą cenę

Wady:

niebezpieczeństwo zahaczenia okładek

wątpliwa siła ich przyczepności do podłoża i pomiędzy już zbudowanym drewnianym domem.

Article Categories:
Dom i wnętrze

Comments are closed.