Zmniejszenie przedwczesnego starzenia się skóry; 4 podstawowe wskazówki i porady

Istnieje mnóstwo rzeczy, które mogą powodować szybkie starzenie się naszej skóry. Jasne, istnieje naturalny proces starzenia , którego nikt nie może kontrolować, ale istnieje więcej czynników, które możemy łatwo kontrolować. Z czasem na naszych twarzach pojawią się widoczne zmarszczki, a nasze geny będą głównym czynnikiem kontroli tych zmian. Innym czynnikiem, który możemy kontrolować, jest nasz styl życia i środowisko, które może powodować przedwczesne starzenie się naszej skóry. Istnieją pewne działania zapobiegawcze, które możemy podjąć, aby to ograniczyć i pozwolić, aby działo się to powoli.

Używaj ochrony przeciwsłonecznej bez względu na wszystko

Nie ma znaczenia, czy załatwiasz sprawunki na rynku, czy spędzasz dzień na plaży. Zawsze należy nosić ochronę przeciwsłoneczną w postaci odzieży przeciwsłonecznej i SPF. Możesz chronić swoją skórę, zakrywając ją okularami przeciwsłonecznymi, czapkami i, co najważniejsze, ochroną przed promieniowaniem UV. Nawet gdy jesteś w domu, noszenie SPF jest koniecznością, ponieważ niebieskie promienie emitowane z ekranu mogą również powodować uszkodzenie skóry. Zaleca się również stosowanie kremów przeciwsłonecznych zimą.

Wklep serum przeciwstarzeniowe na skórę

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że serum zawiera silnie skoncentrowane składniki aktywne, które różnią się od kremów nawilżających. Powinnaś szukać serum, które ma wspaniałe składniki, takie jak retinol lub retinoidy pochodzące z witaminy A i kwas L-askorbinowy pochodzący z witaminy C. To może znacznie pomóc w zwiększeniu kolagenu w skórze. Ważne, aby serum zawsze wklepywać, a nie wcierać w twarz. Uwalniają one również mnóstwo przeciwutleniaczy, które mogą znacznie pomóc w wchłonięciu szkód wynikających ze środowiskowego stresu oksydacyjnego i czynników biologicznych, które przyspieszają starzenie.

Uzyskaj drobną operację plastyczną

Jeśli czujesz, że Twoja skóra jest już poza kontrolą i musisz szukać czegoś innego niż metody zapobiegawcze, możesz pomyśleć o niewielkim liftingu. Mini lifting można uznać za zabieg przeciwstarzeniowy, który pomoże podnieść zwiotczałą skórę. Według doświadczonego chirurga plastycznego, dr Broca Pratta, dotyczy to osób, które mają do czynienia z obwisłą skórą twarzy, a dotyczy to głównie dolnej połowy twarzy. Obejmuje mniej nacięć niż prawidłowy lifting i może zapewnić jędrniejszą skórę.

Pozbądź się zmarszczek snu

Najczęstszym powodem, dla którego zmarszczki zaczynają się rozwijać wcześnie, jest sposób, w jaki śpimy. Wraz z wiekiem nasza skóra staje się cieńsza i bardziej delikatna. Oznacza to, że każdy uraz naszej skóry może mieć większy wpływ niż wtedy, gdy byliśmy młodzi. Należy starać się spać na plecach zamiast na brzuchu lub swojej stronie, ponieważ może to zmniejszyć prawdopodobieństwo zmarszczek. Lepiej unikać pocierania i szarpania twarzy podczas mycia.

Ważne jest, aby dbać o skórę wraz z wiekiem. Skorzystaj z tych wskazówek i sztuczek, aby zachować młodzieńczy blask.

Article Categories:
Zdrowie

Comments are closed.