Dom – jako przyjazne miejsce

Twój dom to coś więcej niż tylko miejsce, w którym mieszkasz, to także miejsce, w którym odpoczywasz, czujesz się swobodnie i uciekasz od świata. Wystrój, dźwięki i zapachy w Twoim domu wpływają na to, jak się czujesz w swojej przestrzeni.

Czy czujesz, że pokoje w Twoim domu są bardziej funkcjonalne niż cokolwiek innego? Może chciałbyś, aby Twój wystrój pełnił więcej niż powierzchowną rolę. Oto kilka pomysłów na przekształcenie domu w sanktuarium.

Skoncentruj się na właściwym oświetleniu

Oświetlenie mieszkaniowe może nie tylko pomóc Ci widzieć, ale także pomóc Ci się zrelaksować i stworzyć małe nastroje w całym domu. Na przykład lampy z jedwabnymi kloszami dodają subtelnego stylu i wizualnego zainteresowania. Wyobraź sobie, że za każdym razem, gdy spojrzysz na abażur, poczujesz spokój.

Jeśli masz żyrandol, rozważ opcje abażuru, które manipulują temperaturą i kierunkiem światła pod spodem. Szukaj nietypowych abażurów, które zachęcają oko do pozostania. W ten sposób, nawet jeśli nie używasz żyrandola, nadal masz w domu coś pięknego, co sprawia, że ​​czujesz się spokojna.

Niech pory roku Cię poprowadzą

Kiedy zmieniają się pory roku, zmieniaj wraz z nimi swój wystrój. Na przykład przestaw się zimą na ciężkie zasłony, które pomogą zatrzymać ciepło w domu. Jeśli masz kominek, zbuduj trzaskający ogień, aby wypełnić swoją przestrzeń ciepłem i przytulnością. Te dwie drobne zmiany nie tylko sprawią, że Twoja przestrzeń będzie przyjemniejsza, ale także pomogą obniżyć rachunki za energię w chłodniejszych miesiącach.

Latem przestaw się na jaśniejsze zasłony, które unoszą się na wietrze z otwartych okien. Możesz także dodać letnie rośliny i kwiaty w całym domu, dzięki czemu poczujesz się jak w ogrodzie botanicznym.

Dodaj trochę muzyki

Czy za każdym razem, gdy wchodzisz do kawiarni, restauracji lub sklepu, natychmiast zmieniasz nastrój z powodu muzyki? W połączeniu z przemyślanymi doborami wystroju, muzyka dodaje „przyprawy”, która podnosi przestrzeń do głęboko osobistej i celowej.

Aby wykorzystać muzykę do przekształcenia domu w sanktuarium, pomyśl o artystach i gatunkach muzycznych, które sprawiają, że się uśmiechasz i łatwo wpadasz w rytm. Możesz stworzyć specjalną playlistę  którą założysz, gdy chcesz się zrelaksować i poczuć się uziemiony. Stres nie ma innego wyjścia, jak zostać wygnanym z twojej przestrzeni, gdy pierwsze nuty ulubionej piosenki wypełniają powietrze.

Dodaj kojące zapachy

Czy masz ulubiony zapach, który przenosi Cię w miejsce spokoju, gdy go wąchasz? Jeśli tak, wprowadź ten zapach do swojego domu. Wypróbuj świece zapachowe, kadzidełka i odświeżacze powietrza, które zawierają Twój ulubiony zapach, aby znaleźć produkty, które Ci się podobają. To także świetny sposób na znalezienie nowych zapachów, które pomogą zmienić Twój dom w azyl.

Ta wskazówka może również pasować do Twojego sezonowego wystroju. Na przykład, możesz wybrać drzewne, piżmowe zapachy jesienią i zimą oraz jasne, cytrusowe zapachy na lato i wiosnę. Nawet jeśli nie zależy Ci zbytnio na zimnej lub upalnej pogodzie, łatwiej jest nie zwracać uwagi na porę roku, kiedy Twój dom wspaniale pachnie i sprawia, że ​​czujesz się swobodnie.

Uporządkuj swoją przestrzeń

Twój dom nie musi wyglądać nieskazitelnie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, ale umieszczenie wszystkiego na swoim miejscu daje Ci o jedną rzecz mniej zmartwień. Poświęcenie pięciu lub 10 minut dziennie na uporządkowanie i uporządkowanie przestrzeni może pomóc Ci utrzymać głowę nad wodą. Utrzymanie porządku w domu jest łatwiejsze i mniej stresujące, gdy rozdzielasz prace porządkowe, zamiast starać się załatwić wszystko na raz przez weekend. Wypróbuj go i zobacz, jak pomaga zachować zdrowie psychiczne i schronienie.

Zasługujesz na miejsce, w którym możesz odpocząć, odłożyć ciężary i rozładować napięcie jak parę niewygodnych butów. Wypróbuj powyższe wskazówki, aby zobaczyć, jak to miejsce może stać się Twoim domem.

Article Categories:
Dom i wnętrze

Comments are closed.