6 poprawek dla żółtych liści na cukini

Cukinia to szybko rosnące warzywo, bardzo popularne w sezonie letnim. Wiele osób uprawia go w swoim ogrodzie, ponieważ jest bardzo łatwy w uprawie. Kiedy masz dużo cukinii, istnieje szansa, że ​​na roślinie pojawi się kilka żółtych liści.

Cukinia to podstawa letnich posiłków. Ale jeśli liście zaczęły żółknąć, być może patrzysz na koniec ulubionego warzywa. Nie musisz jednak rzucać tych cukinii. Nadal można je uratować.

Oto pięć najczęstszych powodów, dla których liście cukinii żółkną.

Brak azotu
Jeśli liście twoich roślin cukinii żółkną, prawdopodobnie występuje problem z ilością azotu w glebie. Rośliny cukinii potrzebują dużo azotu, więc ucierpią, jeśli nie dostarczysz ich wystarczająco dużo.

Jeśli uważasz, że masz niedobór azotu, możesz zrobić kilka rzeczy, aby go naprawić. Dodaj więcej nawozów bogatych w azot do swojej gleby. Najlepiej kupić uniwersalny nawóz roślinny, taki jak 10-10-10. Użyję albo cudownego gro, albo ekstraktu z wodorostów.

Zbyt dużo wody
Rośliny cukinii potrzebują dużo wody, aby rosnąć duże i piękne. Ale za dużo lub za mało wody może powodować problemy. Jeśli twoja roślina cukinii ma żółte liście, dostaje za dużo lub za mało wody.

Jeśli twoje rośliny cukinii rosną w pojemnikach, prawdopodobnie jest za mało wody. W przypadku roślin cukinii najlepiej podlewać je co drugi dzień. Oczywiście, jeśli przez dłuższy czas mieszkasz w obszarze deszczu lub w temperaturach poniżej średniej, powinieneś sprawdzić glebę, aby upewnić się, że nie jest zbyt sucha. Rośliny cukinii mogą mieć żółte liście, jeśli gleba jest zbyt sucha.

Właściwe składniki odżywcze
Oto kroki, które zapewnią Twoim roślinom cukinii odpowiednią ilość składników odżywczych. Najpierw odblokuj otwory drenażowe na dnie garnka. Następnie dodaj do gleby warstwę organicznego kompostu . Następnie dodaj na wierzch warstwę ściółki.

Choroba lub infekcja szkodnikami
Żółte liście na twoich roślinach cukinii mogą oznaczać choroby lub szkodniki. Jeśli szkodnik zaatakuje roślinę, liście mogą się zwijać lub żółknąć. Jeśli zobaczysz roślinę cukinii z żółtymi liśćmi i bez szkodników, sprawdź oznaki choroby.

Poszukaj i usuń wszystkie chore lub zarażone szkodnikami liście. Następnie spryskaj roślinę ciepłą wodą i łagodnym mydłem w płynie, aby pomóc zabić szkodniki.

Oparzenie słoneczne
Chociaż posiadanie rośliny w domu to świetna rzecz, ważne jest również, abyś wiedział, jak się o nią troszczyć. Rośliny są żywymi istotami i jak o każdą żywą istotę, aby dobrze sobie radzić, trzeba o nie odpowiednio dbać.

Jednym z powszechnych problemów, z jakimi spotykają się ludzie, jest to, że liście zaczynają żółknąć i pojawiają się na nich duże brązowe plamy. Ale nie martw się; jest to bardzo łatwe do naprawienia. Czasami odpowiedzią jest powiedzenie komuś, aby przeniósł ją w bardziej zacienione miejsce, ale może to również oznaczać podlewanie lub przeniesienie doniczki w inne miejsce.

Zapobieganie żółtym liściom
Pierwszym krokiem do zapobiegania żółtym liściom na roślinie cukinii jest upewnienie się, że sadzisz odporną odmianę. Istnieje wiele opcji do wyboru.

Jeśli masz już roślinę cukinii i rozwijają się jej żółte liście, oceń jej ogólny stan zdrowia, podnosząc ją z gleby, aby sprawdzić, czy korzenie są zdrowe, a ziemia dobrze przepuszcza. Jeśli nie, możesz dodać więcej poprawek do gleby, aby rozwiązać problem. W przeciwnym razie możesz również przycinać liście, które rozwijają żółte liście.

Article Categories:
Dom i wnętrze

Comments are closed.