Dlaczego warto podróżować

Pieniądze mają dla każdego inne znaczenie, ale ostatecznie jest to jedno: waluta, która pozwala nam wymieniać jedno na drugie. Dla tak prostej rzeczy przeceniamy jej wagę i pozwalamy jej kontrolować nasze decyzje.

Rozumiem, że tak jest w przypadku niektórych rzeczy, takich jak kupno domu. Ale w przypadku podróży to inna historia. Możesz poświęcić swój czas na wolontariat w zamian za jedzenie i miejsce na pobyt na nowym kontynencie. Możesz być dobrym towarzystwem na długą przejażdżkę autostopem, pokonując granicę i do nowego kraju. Ale ważniejsze jest to, że sama podróż jest cenniejsza niż pieniądze. I właśnie z tego prostego powodu podróże są tak popularne.

„Podróże to jedyna rzecz, którą kupujesz, która czyni cię bogatszym”.

Pieniądze mogą kupić ci wymyślne rzeczy, które w końcu wymienisz. Pieniądze mogą kupić bilet lotniczy do nowego miejsca. Pieniądze mogą kupić ci niektóre z twoich marzeń. Ale to nigdy nie będzie tak cenne jak podróż, ponieważ jest wiele rzeczy, których pieniądze nie mogą zrobić, a podróże mogą. Pieniądze są tymczasowe, ale podróże trwają wiecznie. Tworzy nasze wspomnienia, spełnia nasze marzenia i daje nam coś, czego możemy się trzymać do końca życia. Pieniądze można zabrać bezpośrednio z naszych rąk, z naszych kont bankowych i z naszych portfeli, ale podróży nigdy nie można odebrać.

To właśnie doświadczenie podróży sprawia, że ​​jest ona tak bogata, tak satysfakcjonująca i tak uzależniająca. Haj z podróży nigdy nie będzie taki sam, jak wygrana na loterii. Podekscytowanie wygraniem pieniędzy nie wynika z samych pieniędzy, ale z możliwości, jakie przed tobą otwierają. Więc po co podróżować? Dlaczego podróże są o wiele cenniejsze niż pieniądze?

Podróż uczy cię

Podróże to najwspanialszy ze wszystkich nauczycieli, dający nam możliwość uczenia się na każdym kroku. Od nowych języków po kultury, jak radzić sobie w nowych sytuacjach, jeść nowe potrawy i poznawać nowych ludzi. Podróże pozwalają naszym umysłom konsekwentnie odkrywać nowe możliwości.

Podróż sprawia, że ​​czujesz się pewniej

Wystawianie się na nowe rzeczy tylko pomoże ci jeszcze bardziej rozwinąć twoją pewność siebie. Chociaż możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, zwiedzanie miasta, które mówi innym językiem, wymaga dużo więcej pewności siebie niż we własnym kraju. Wejście do pokoju w hostelu i znalezienie nieznajomych, z którymi będziesz spał, wymaga pewności siebie. Im więcej podróżujesz, tym bardziej pewny siebie stajesz się.

Podróże Cię wystawiają

Podróż naraża Cię na nieznane elementy, wyprowadza Cię poza strefę komfortu, zmusza do sytuacji, z którymi nigdy nie musiałbyś się zmierzyć w domu. Ta ekspozycja tworzy pewność siebie, uczy o sobie i życiu, a także czyni cię twardszą, bardziej wszechstronną osobą.

Podróż pokazuje ci

Podróże pokazują, z czego należy się cieszyć. Podróże pokazują, co potrafią pieniądze. Podróże pokazują, że jesteś wdzięczny za to, co masz, co widziałeś i co uważasz za oczywiste.

Podróż buduje połączenia

Podróżowanie pozwala na budowanie więzi z ludźmi. Sprawia, że ​​stajesz się bardziej towarzyski, mniej nieśmiały, bardziej rozmowny, lepszym słuchaczem. Podróżowanie pozwala łączyć się z ludźmi na głębszym poziomie. Ludzie, których spotykasz podczas podróży, dają ci więcej natychmiastowego, prawdziwego połączenia z ludźmi i pozwalają ci przejrzeć wszystkie bzdury.

Podróże Cię kształtują

Podróż na każdym kroku daje możliwość kształtowania siebie. Podróżowanie czyni ludzi  lepszymi. Podróże pomogły ci stać się osobą, którą teraz jesteś, pewnym siebie, kochającym świat odkrywcą, którym jesteś. Pieniądze cię nie kształtują. To, co robisz z tymi pieniędzmi, kształtuje cię.

Podróż popycha cię

Podróże przekraczają granice, o których nie wiedziałeś. Zrób krok poza swoją strefę komfortu i uświadom sobie, ile więcej ma do zaoferowania świat, ludzie, jedzenie i miejsca. Podróż nie tylko zrobi to za Ciebie, ale Cię do tego zmusi.

Podróż sprawia, że ​​jesteś szczęśliwszy

Szczęście nie jest rzeczą. To nie są pieniądze. To nie jest materialne. Szczęście, które odczuwasz z doświadczeń, jest prawdziwym szczęściem. Chociaż możesz czuć się szczęśliwy z powodu czegoś materialnego przez krótki czas, długoterminowe szczęście jest wynikiem doświadczeń, które składają się na twoje życie. Sama podróż to połączenie nowych doświadczeń, które tworzą szczęśliwe wspomnienia, które trwają, a w tej chwili szczęście.

 

Article Categories:
News

Comments are closed.