Pomysły na przebudowę biura

Niezależnie od tego, czy chodzi o kilka napraw, przysłowiową metamorfozę, czy też kapitalny remont, nadchodzi czas, kiedy każda przestrzeń biurowa wymaga niewielkiego remontu. Problem polega na tym, że wielu właścicieli firm, mimo że są świadomi faktu, że ich biura potrzebują poważnej odmiany, odstraszają wydatki. Odkładają to rok po roku, aż ich budynek zaczyna przypominać kapsułę czasu z lat 80-tych. Prawda jest taka, że ​​remont biura nie musi Cię kosztować ręki i nogi. W rzeczywistości istnieją całkiem fajne zachęty finansowe, aby to zrobić.

Dzięki odpowiedniemu konstruktorowi i pewnemu planowaniu z wyprzedzeniem możesz być zaskoczony niesamowitymi zmianami, które możesz wprowadzić przy niewielkim budżecie zarówno w wyglądzie, jak i stylu biura. W Fast Fitouts jesteśmy dumni z naszej zdolności do produkowania wysokiej jakości wyposażenia za uczciwą, przyjemną cenę. Aby przedstawić Ci kilka pomysłów , przygotowaliśmy listę 9 opłacalnych sposobów, w jakie możemy pomóc Ci zaktualizować Twój obszar roboczy. Spójrz.

 

1 – WPUŚĆ SŁOŃCE:

Nie ma nic gorszego niż praca w biurze, które przypomina szafę bez okien. Jest mroczny, ponury i zupełnie nieinspirujący. A zanim zaczniesz zastanawiać się nad ścieżką instalowania bardziej upiornych świetlówek, zatrzymajmy się na tym. Lepiej byłoby zainwestować w okna i świetliki. To znaczy, wyniki mówią same za siebie.

Nawet odrobina światła słonecznego robi wielką różnicę w biurze, rozjaśniając nawet najciemniejsze zakamarki i nastroje pracowników. W wielu badaniach wykazano, że naturalne światło w biurze nie tylko poprawia samopoczucie pracowników, ale także zwiększa produktywność. Chociaż twoi pracownicy mogą nie mieć swobody pracy na zewnątrz, możesz im ją przynieść.

Warto również zauważyć, że chociaż niestandardowe okna i świetliki mogą kosztować nieco więcej niż generyczne, strategicznie rozmieszczone mogą w efekcie zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię elektryczną. Dlatego uważamy je za mądrą inwestycję – miejmy nadzieję, że również przyjrzysz się fajnym widokom. Sprawdź to piękne, wypełnione światłem biuro, które stworzyliśmy dla konsultantów Everick Heritage w Brisbane.

 

2 – ZAINWESTUJ W ZIELEŃ:

W dzisiejszych czasach estetyka jest kluczowa, jeśli chodzi o przyciąganie wysokiej jakości klientów i talentów. A zapełnienie biura kilkoma roślinami to genialny, opłacalny sposób na przyciągnięcie i zatrzymanie kremu z kremu.

Ludzie są z natury stworzeniami biofilnymi, co oznacza, że ​​instynktownie pragną połączenia z naturą i innymi formami życia organicznego. W Australii pracownicy biurowi spędzają w biurze średnio 41 godzin tygodniowo. Jak zapewne dobrze wiesz, te przestrzenie niekoniecznie słyną z tego, że pozwalają ludziom spotykać się ze światem przyrody.

Być może nie jest zaskoczeniem, że badania wykazały, że pracownicy pracujący w bardziej ekologicznych biurach pełnych roślin są bardziej wydajni i mają mniej dni chorobowych. Nie jest jasne, czy wynika to z lepszej jakości powietrza, która towarzyszy roślinom w pomieszczeniach, czy z faktu, że pracownicy czują się szczęśliwsi w swoim otoczeniu, ale cóż, wyniki mówią same za siebie.

Nie musisz wydawać fortuny i tworzyć wewnętrznej dżungli – ale jeśli chcesz, zrób to – aby poprawić atmosferę swojego biura. Nawet kilka skromnych roślin rozsianych po całym miejscu niezmiennie poprawi estetykę Twojego biura. Przeczytaj nasz przewodnik po tworzeniu zielonego biura tutaj.

 

3 – DZIEL I ZWYCIĘŻAJ (Z PARTYCJAMI):

Wprowadzone prawie pięćdziesiąt lat temu przez firmę meblową ścianki działowe zostały zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować powierzchnię podłogi, jednocześnie dając pracownikom poczucie prywatności i autonomii.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, ścianki działowe zyskały na popularności w ciągu ostatnich kilku dekad – wydaje się, że nie każdy chce pracować w biurze na planie otwartym – a pracodawcy starają się dać swoim pracownikom wybór środowiska pracy.

Kiedy większość ludzi myśli o ściankach działowych w biurach, kojarzą im się z szarymi, ssącymi duszę dżunglami boksów oświetlonych cichym brzęczącym światłem fluorescencyjnym, ale uwierz nam, kiedy mówimy, że nie musi tak być. Obecnie ścianki działowe są dostępne w wielu różne style i mogą faktycznie poprawić atmosferę w Twoim biurze, oferując pracownikom poczucie własnej przestrzeni. Sprawdź te wspaniałe pomysły na partycje .

 

4 – WYKORZYSTAJ W PEŁNI SWOJĄ ISTNIEJĄCĄ PRZESTRZEŃ:

Rozmiar nie zawsze ma znaczenie i zdziwiłbyś się, jak przy odrobinie pomysłowości możesz całkowicie przekształcić małą powierzchnię podłogi w coś otwartego i uporządkowanego, co jest łatwe w nawigacji.

W najlepszym interesie każdej firmy jest stworzenie przestrzeni, która tworzy zdrowe, ergonomiczne środowisko dla swoich pracowników. Posiadanie małej firmy nie oznacza, że ​​musisz myśleć na małą skalę. Oznacza to jednak, że będziesz musiał wdrożyć kilka kreatywnych technik optymalizacji, aby upewnić się, że wyposażenie biura pasuje do Twojej firmy.

Skuteczne wyposażenie biur na małą skalę powinno ograniczyć bałagan w najbardziej efektywny sposób. Proste, przystępne cenowo i skuteczne pomysły mają kluczowe znaczenie dla poprawy produktywności. Istnieje wiele sposobów na inteligentne zarządzanie przestrzenią, aby przekształcić małe biuro w wielofunkcyjne marzenie. Oto jak sprawić, by małe biuro wydawało się większe .

 

5 – POMALUJ TEN WÓZ!:

Kilka warstw farby może pomóc w przystrojeniu biura. Raz po raz widzieliśmy, jak świeże malowanie może całkowicie odmienić pomieszczenie, sprawiając, że wydaje się większe, czystsze i jasne. Jest oszczędny, łatwy w wykonaniu i świetnie sprawdza się. Przyjrzyjmy się niektórym z najpopularniejszych dostępnych kolorów i ich wpływowi na środowisko pracy.

Świeże białe ściany są trochę bezpieczne. Są ostre, czyste i działają magicznie na małe przestrzenie, dzięki czemu wydają się większe i bardziej przestronne. Czy wiesz, że sam Dulux ma ponad 4500 odcieni bieli? Chociaż niektórzy uważają biel za sterylną i zimną, przy tak wielu opcjach każdy musi znaleźć coś dla siebie, prawda?

Ale jeśli biel naprawdę nie jest twoją rzeczą, zawsze możesz wybrać inną kolorystykę, może coś, co pasuje do marki i logo Twojej firmy. Mając to na uwadze, należy uważać, aby nie wybierać kolorów, które zamkną się w Twojej przestrzeni, przez co wydaje się ona bliższa i bardziej przytłaczająca niż jest, zwłaszcza jeśli pracujesz w skromnym budynku.

Dla tych, którzy chcą, aby niektóre z nich dodały nieco więcej światła do swojego miejsca pracy, dlaczego nie namalować fototapety na ścianie w swoim biurze? Jest to uderzający sposób na wyświetlanie logo Twojej firmy i nigdy nie pozostaje niezauważony. Sprawdź ten genialny mural w Mrs Brown’s w Brisbane, naszym ulubionym projekcie.

6 – ZMIEŃ SWOJĄ OBECNĄ PODŁOGĘ:

Rzuć okiem na aktualną sytuację podłóg w Twoim biurze. Teraz zadaj sobie pytanie, co mówi o Tobie i Twojej firmie stan Twojej podłogi? Czy Twój dywan to łysiejący gobelin plam po kawie i przeszłości pracowników? Czy pamiętasz nawet oryginalny kolor? Czy Twoje krzesła biurowe przepaliły się lakierem na Twoich deskach podłogowych? Czy wyglądają tak, jakby planowali swój upadek do biur rachunkowych piętro niżej?

To zdumiewające, co niektóre świeże podłogi mogą zrobić ze zmęczoną powierzchnią biurową, a dobrą wiadomością jest to, że nie zawsze trzeba pozbywać się starego, aby zrobić miejsce na nowe. Czasami wystarczy odrobina TLC, a istniejące podłogi ożyją jak suchy, kruchy trawnik po letnim deszczu. I niezależnie od tego, czy oznacza to mycie dywanów szamponem (tak, to jest rzecz), czy polerowanie desek podłogowych, różnica może być zdumiewająca i jest to cudownie opłacalny sposób na tchnięcie nowego życia w umierającą przestrzeń.

Czasami najlepiej zmniejszyć straty i zacząć od nowa. Rozerwij go i zacznij od nowa. Większość dywanów ma żywotność od 5 do 15 lat, aw biurach, w których jest deptana codziennie, dywany prawdopodobnie zajmą dolny koniec tego wspornika. Aby jak najlepiej wykorzystać podłogę i pieniądze, najlepiej jest wybrać wytrzymałe i trwałe materiały podłogowe, takie jak twarde drewno i beton. Myślisz, że nadszedł czas na remont? Sprawdź nasz blog na temat posadzek z polerowanego betonu tutaj .

7 – ZAINWESTUJ W MEBLE WYSOKIEJ JAKOŚCI:

Włączenie odpowiednich mebli i stanowisk pracy do przestrzeni biurowej będzie najważniejszym atutem Twojego wyposażenia. Dzieje się tak, ponieważ meble, które wybierzesz, będą wspierać lub działać przeciwko przepływowi działalności Twojej firmy. Wysokiej jakości meble biurowe muszą być atrakcyjne, dynamiczne i funkcjonalne. Idealne wyposażenie biura powinno odpowiadać potrzebom pracowników, a także odpowiadać na zmieniające się wymagania biznesu.

Rozwiązania dopasowane do wszystkich rodzajów firm i budżetów

W Fast Fitouts ściśle współpracujemy z najlepszymi dostawcami mebli biurowych, aby zapewnić naszym klientom konkurencyjne cenowo rozwiązania do ich wyposażenia. Rozumiemy, że każde wnętrze biura jest wyjątkowe, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby budować własne meble na zamówienie – właśnie tutaj, w fabryce Fast Fitouts. Instalowanie działającego obszaru roboczego nigdy nie było łatwiejsze.

Ale jakich składników potrzebuje biuro, aby odnieść sukces? Sprawdź te 5 hacków do mebli biurowych .

8 – AMORTYZACJA ROSZCZENIA:

Hej, czy wiesz, że właściciele nieruchomości komercyjnych mają prawo do odliczeń od wyposażenia biura? Dotyczy to wszelkich podjętych prac budowlanych, wyposażenia oraz względnych kosztów handlowych lub nakładów kapitałowych.

Może wydawać się to zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, ale właściciele firm mogą w rzeczywistości obniżyć koszty aranżacji biura, żądając amortyzacji na podstawie spadku wartości każdego z ich aktywów. Nie tylko to, ale mogą również ubiegać się o wszystkie koszty transportu i instalacji, a także wszelkie przyszłe zużycie.

W większości przypadków jego posiadaczem będzie prawny właściciel amortyzowanego składnika aktywów (osoba lub podmiot, który zapłacił za wyposażenie/modernizację biura). Ale nawet jeśli wynajmujesz swój lokal komercyjny, nadal masz prawo do wniesienia roszczenia zgodnie z przepisami ATO. W przypadkach, gdy istnieje więcej niż jeden posiadacz, odliczenia są obliczane na podstawie udziału każdej osoby w aktywach.

Aby uzyskać największy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki, musisz mieć dobrą znajomość prawa podatkowego i kosztów budowy. Ale oczywiście są eksperci, których możesz pozyskać, aby pomogli ci we wszystkich niuansach prawnych i uprawnieniach. Zainteresowany? Przeczytaj nasz przewodnik dotyczący dochodzenia odpisów amortyzacyjnych tutaj.

9 – ZATRUDNIJ PROFESJONALISTĘ I UZYSKAJ WYCENĘ:

Nie zrozumcie nas źle, wszyscy jesteśmy za trochę majsterkowania, ale najczęściej to my jesteśmy wzywani do naprawienia błędów popełnionych przez właścicieli firm, którzy próbują zaoszczędzić pieniądze, wykonując samodzielnie prace. Ta podwójna obsługa kosztuje właściciela więcej, niż gdyby zatrudnił profesjonalistę. I warto zauważyć, że żadna praca, którą wykonasz samodzielnie, nie będzie objęta ubezpieczeniem, więc jeśli coś stanie się dalej, będziesz odpowiedzialny finansowo. Rzemieślnikowi potrzeba lat, by nauczyć się swojego fachu – a budowanie może być niebezpieczną pracą. Jeśli nie masz doświadczenia i wiedzy, aby wiedzieć, na co zwrócić uwagę, opłaca się zatrudnić kogoś, kto to robi.

Aby uniknąć przykrych niespodzianek w ustawie o renowacji, upewnij się, że masz jasny obraz tego, czego chcesz przed rozpoczęciem prac. W ten sposób ludzie na miejscu mają jasny plan do naśladowania, zmniejszając w ten sposób ilość czasu (i pieniędzy) spędzanych na miejscu. Tak często ludzie mogą dać się ponieść nowym i ekscytującym pomysłom, a gdy dzieje się to w trakcie budowy, budowniczy prawdopodobnie pobierze pełne wiadro za przeróbki. Czasami widzisz coś, co po prostu musisz mieć, a zespół Fast Fit Out szczyci się umiejętnością spełniania aspiracji klientów przy jednoczesnym utrzymaniu uczciwego i przejrzystego budżetu. Dzieje się tak, ponieważ utrzymujemy mały zespół, co pozwala nam budować osobiste i oparte na zaufaniu relacje z naszymi klientami. Pracujemy z naszymi klientami, a nie przeciwko nim.

Article Categories:
Biznes i finanse

Comments are closed.