Terapia zajęciowa pomoc po wypadku samochodowym

Jeśli doświadczyłeś wypadku samochodowego lub poważnego obrażenia ciała, możesz nie wiedzieć, do kogo się zwrócić w tym stanie emocjonalnego i fizycznego stresu. Czy terapie są objęte ubezpieczeniem? A kto może pomóc w ostrożnym i prawidłowym powrocie do zdrowia? W Fizjoarenie specjalizujemy się w tym, więc odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, abyś wiedział, co zrobić w przyszłości, jeśli Ty lub ktoś bliski dozna urazu tego stopnia. Oczywiście mamy nadzieję, że ominiesz wszelkie kontuzje i będziesz prowadzić zdrowy tryb życia, ale lepiej bądź bezpieczny niż żałuj!

Terapia zajęciowa po wypadku samochodowym

Jedną z rzeczy, które mogą pomóc w odzyskaniu zdrowia po wypadku samochodowym, jest terapia zajęciowa . Wiele osób nie wie, czym jest OT: Głównym celem terapii zajęciowej jest pomoc klientom w odzyskaniu funkcji, aby byli jak najbardziej aktywni w codziennym życiu.

Jak działa terapia zajęciowa?
Po pierwsze, terapeuta zajęciowy przeprowadza wstępną ocenę, aby zrozumieć zakres urazów i ograniczenia klienta. Terapeuci zajęciowi biorą pod uwagę wszystkie czynniki życia klienta, aby ocenić wpływ, jaki obrażenia mają na jego życie.

Jednym z modeli praktyki jest PEO (osoba, środowisko i zawód):

Czynniki osobowe: urazy klienta (fizyczne, umysłowe, poznawcze), jego osobowość, jego mocne strony, jego umiejętności radzenia sobie (adaptacyjne lub nieprzystosowane).
Czynniki środowiskowe: z kim mieszka klient, jak wygląda jego dom, jaka jest jego sieć wsparcia w domu, jak łatwo dostępny jest dom, czy w pobliżu znajdują się udogodnienia lub czy klient musi dużo jeździć? Szukasz specjalisty do rehabilitacji domowe? Ma takich fizjoarena.pl!
Czynniki Zawodu: obejmuje płatne zatrudnienie klienta (obowiązki/odpowiedzialności), ale także nieodpłatne zawody, jak również zadania opiekuńcze (dzieci i/lub starsi rodzice) lub zobowiązania szkolne i/lub wolontariackie.
OT biorą pod uwagę wszystkie czynniki, aby określić, jakiego rodzaju wsparcia klient będzie potrzebował i rodzaj leczenia, które będzie dla niego skuteczne. Terapeuci zajęciowi pracują nad przywróceniem osoby do normalnego życia z pewnymi korektami obrażeń. Głównym celem terapii zajęciowej jest pomoc klientom w jak największym odzyskaniu funkcji poprzez maksymalizację regularnej codziennej aktywności. Zapewniamy również opcje leczenia oparte na objawach oraz konsekwencjach fizycznych, poznawczych i emocjonalnych.

Terapia zajęciowa jest zorientowana na klienta i skupia się na osiągnięciu celów klienta.

Jakie są przykłady skutecznych terapii zajęciowych?

Zabieg OT może wyglądać jak jeden z poniższych, dostosowany do potrzeb klienta:

  • Tworzenie nowych harmonogramów,
  • Nauka nowych umiejętności/strategii radzenia sobie,
  • Zaangażowanie w zajęcia rekreacyjne (np. malowanie, pieczenie, ćwiczenia),
  • Nauka technik adaptacyjnych pomagających w ubieraniu i sprzątaniu,
  • Zapewnienie wsparcia terapeutycznego,
  • Testowanie i rekomendowanie sprzętu adaptacyjnego,
  • Stopniowy powrót do pracy,
  • Zwiedzanie adaptacji i pomieszczeń ze szkołą,
  • Pomoc w alternatywnym zatrudnieniu w przypadku niemożności powrotu do poprzedniej pracy,
  • Ergonomia i mechanika ciała w codziennych czynnościach.

 

Article Categories:
Uncategorized

Comments are closed.